Japonia

Aktywne filtry

Tradycyjna japońska herbata o dużych liściach z dolnych pędów krzewu herbacianego. Nasza Bancha z upraw ekologicznych zbierana jest tylko latem, dzięki czemu jej smak pozytywnie wyróżnia ją spośród innych. Jej liście są bogate w minerały, ale zawierają około 70% mniej teiny niż uzyskiwana z młodych pędów herbata Gyokuro. To herbata o delikatnym, łagodnym smaku, z subtelną nutą słodyczy i z ledwo wyczuwalnym trawiastym posmakiem. Zawiera sporo żelaza i ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Oczyszcza go i reguluje, ma działanie przeciwnowotworowe, dobrze wpływa na pracę żołądka. Nadaje się do picia o każdej porze dnia i dla każdego.
Bardzo popularna w Japonii mieszanka zielonej herbaty, otrzymana poprzez połączenie prażonego pełnoziarnistego ryżu ze świeżą Bancha . Łagodniejsza i delikatniejsza niż czysta Sencha. Ma przyjemny aromat prażonego ryżu.
Zbierany tylko w Japonii rarytas, zwany również perłowym (Precious Dew Drop), ze szlachetnych krzewów herbacianych rosnących w cieniu drzew liściastych. Na dwa tygodnie przed zbiorem krzewy przykrywa się matami bambusowymi, by zapewnić dość drobnym równolegle rozmieszczonym ciemnozielonym i lekko błyszczącym listkom odpowiednią wilgotność i wysoką zawartość teiny, a niską garbników. Dzięki temu napar o mocnym aromacie z wyraźną nutą słodyczy ma niepowtarzalny smak i silne działanie pobudzające. Liście tej herbaty można zaparzać aż trzykrotnie, za każdym razem przedłużając czas parzenia o minutę.
Jedna z najbardziej cenionych herbat japońskich najwyższej klasy. Do jej produkcji zbiera się tylko młode listki, by potem zmieszać je z wysokogatunkową Senchą. Jasne, zwinięte ruloniki na tle ciemnej Senchy cieszą oczy miłośników zielonej herbaty. Napar o cytrynowożółtej barwie i przyjemnym, łagodnym smaku z korzenną nutą jest szczególnie ceniony za niską zawartość teiny.
Pochodząca z regionu Shizuoka uprawiana na zboczach góry Fudżi Sencha, mimo że należy do najpopularniejszego w Japonii gatunku, o typowym, dobrze znanym smaku, wyróżnia się jednak spośród wielu innych niezwykle wysoką jakością. Jak na dobrą Senchę przystało, ma dobrze rozwinięte ciemnozielone listki i daje delikatny, jasnozielony kolor naparu. Spróbuj i porównaj jej smak z każdą inną Senchą, a będziesz mile zaskoczony!
Cieszymy się, że nasi klienci docenili smak najwyższej klasy japońskich herbat! Podczas podróży do Japonii nasi kupcy również udali się do Shizuoki. Po skosztowaniu tego organicznego Gyokuro po prostu zaniemówili z zachwytu. Atramentowo-zielony, doskonale zbudowany, żylasty liść i genialnie zielony kolor w filiżance kusi oko a smak posiada pełny bukiet z nieodłączną słodyczą i wyrazistymi nutami szpinaku i wodorostów. Efekt smaku Umami jest nie do pobicia!
Unikatowa, ręcznie robiona mieszanka, stworzona przez mistrzów w swoim fachu. Jej źródło znajduje się w ogrodzie nad rzeką Hiki, w dzielnicy Wakayama. Herbata zachwyca zielonymi liśćmi w kształcie jodły. Jasnożółty napar ma bardzo wyraźny smak. Aromat przypomina zapach świeżej trawy. Ten wyjątkowy rarytas jest produkowany w limitowanych ilościach. Zapraszamy do degustacji, zanim się skończy... naprawdę warto!