Kategorie

Japonia Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
  BIO

  Tradycyjna japońska herbata o dużych liściach z dolnych pędów krzewu herbacianego. Nasza Bancha z upraw ekologicznych zbierana jest tylko latem, dzięki czemu jej smak pozytywnie wyróżnia ją spośród innych. Jej liście są bogate w minerały, ale zawierają około 70% mniej teiny niż uzyskiwana z młodych pędów herbata Gyokuro. To herbata o delikatnym, łagodnym smaku, z subtelną nutą słodyczy i z ledwo wyczuwalnym trawiastym posmakiem. Zawiera sporo żelaza i ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Oczyszcza go i reguluje, ma działanie przeciwnowotworowe, dobrze wpływa na pracę żołądka. Nadaje się do picia o każdej porze dnia i dla każdego.

  Bardzo popularna w Japonii mieszanka zielonej herbaty, otrzymana poprzez połączenie prażonego pełnoziarnistego ryżu ze świeżą Bancha. Łagodniejsza i delikatniejsza niż czysta Sencha. Ma przyjemny aromat prażonego ryżu.

   Zbierany tylko w Japonii rarytas, zwany również perłowym (Precious Dew Drop), ze szlachetnych krzewów herbacianych rosnących w cieniu drzew liściastych. Na dwa tygodnie przed zbiorem krzewy przykrywa się matami bambusowymi, by zapewnić dość drobnym równolegle rozmieszczonym ciemnozielonym i lekko błyszczącym listkom odpowiednią wilgotność i wysoką zawartość teiny, a niską garbników. Dzięki temu napar o mocnym aromacie z wyraźną nutą słodyczy ma niepowtarzalny smak i silne działanie pobudzające. Liście tej herbaty można zaparzać aż trzykrotnie, za każdym razem przedłużając czas parzenia o minutę.

  Jedna z najbardziej cenionych herbat japońskich najwyższej klasy. Do jej produkcji zbiera się tylko młode listki, by potem zmieszać je z wysokogatunkową Senchą. Jasne, zwinięte ruloniki na tle ciemnej Senchy cieszą oczy miłośników zielonej herbaty. Napar o cytrynowożółtej barwie i przyjemnym, łagodnym smaku z korzenną nutą jest szczególnie ceniony za niską zawartość teiny.

   Pochodząca z regionu Shizuoka uprawiana na zboczach góry Fudżi Sencha, mimo że należy do najpopularniejszego w Japonii gatunku, o typowym, dobrze znanym smaku, wyróżnia się jednak spośród wielu innych niezwykle wysoką jakością. Jak na dobrą Senchę przystało, ma dobrze rozwinięte ciemnozielone listki i daje delikatny, jasnozielony kolor naparu. Spróbuj i porównaj jej smak z każdą inną Senchą, a będziesz mile zaskoczony! 

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Paypal Dotpay