Kategorie

Zielona Jest 19 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 10 z 19 elementów

    Produkowana ręcznie unikalna herbata mnichów z chińskiej prowincji Anhui. Znakomity smak i zachwycający aromat zawdzięcza specjalnej metodzie prażenia listków, które uzyskują postać miękkich, szarozielonych, pokrytych delikatnym puszkiem igiełek. Zielonej barwy napar o świeżym, kwiatowo-owocowym smaku i delikatnym, lekko korzennym aromacie ma wyraźną, choć bardzo subtelną nutę orchidei.

  W tej wspaniałej kompozycji zbiegły się niczym przeciwne wiatry najlepsze cechy klasycznej różanej herbaty China Rose Tea i najwyższej jakości zielonej herbaty ze złotymi tipsami. Stanowiąca bazę zielona herbata jest mieszana ze świeżymi płatkami róży, które następnie uważnie się oddziela, aż do uzyskania żądanego natężenia aromatu i żądanej mocy smaku. Pachnący słodko różany bukiet zanurzony w morzu zielonej herbaty.  Skład: zielona herbata China Rose Tea i płatki róży.    

  Liście tej herbaty są zwinięte w małe kulki. Stąd jej nazwa: „Gunpowder”, czyli „proch strzelniczy”. Ma świeży, orzeźwiający, aromatyczny smak i jasnożółtawy kolor.  

  BIO

  Wspaniała w smaku, wysokoaromatyczna jaśminowa herbata. Zarówno zielona herbata, jak i kwiaty jaśminu pochodzą z upraw organicznych  BIO . Gdy świeże listki herbaty naciągną jaśminowym aromatem, kwiaty jaśminu zostają starannie usunięte z mieszanki. W filiżance ma klarowną jasnożółtą barwę.

  Wysokogatunkowa herbata jaśminowa z najwyższej półki. Uwielbiana za niesamowicie aksamitny i delikatny owocowo-kwiatowy smak. Najmłodsze liście herbaty i kwiatu jaśminu Chińczycy ręcznie zwijają w kulki w kształcie pereł, stąd nazwa: „Dragon Pearls”, czyli „smocze perły”. Po zalaniu wodą przyjmuje jasną żółto-zieloną barwę.

  Wspaniała, wysokoaromatyczna jaśminowa herbata uprawiana w północno-wschodnich rejonach górskiej prowincji Jiangxi. Zarówno zielona herbata, jak i kwiaty jaśminu pochodzą z naturalnych upraw. Gdy świeże listki herbaty naciągną jaśminowym aromatem, kwiaty jaśminu zostają starannie usunięte z mieszanki. W filiżance ma klarowną jasnożółtą barwę.

  BIO

    Znakomita zielona herbata z prowincji Zhejiang, która zdobyła sławę dzięki legendzie o studni smoka i uwięzionym w niej księciu. Panujący w obszarze upraw nad jeziorem Xihu mikroklimat oraz unikalny sposób prażenia świeżo zebranych liści na specjalnych patelniach czynią tę herbatę wyjątkową. Jej cudownie delikatny aromat orchidei i orzecha jest równie zachwycający, jak piękna zielona barwa naparu.  

  Doskonałej jakości zielona herbata z chińskiej prowincji Zheejiang zbierana w wysokogórskich plantacjach otaczających Górę Dziewięciu Smoków (Jin Long Shan). Ciemne, delikatne listki Camellia sinensis dają napar o pięknej cytrynowozielonej barwie i lekkim korzennym smaku. Wyjątkowa propozycja dla wszystkich miłośników zielonej herbaty.

  Tai Ping leży w Anhui, regionie uznawanym przez ONZ za obszar chroniony. Krzewy rosną na trudno dostępnych terenach, do których rzadko zapuszczają się ludzie. Podobno niegdyś zbieraniem liści zajmowały się tresowane przez tubylców małpy. Stąd wzięła się nazwa: „Hou” znaczy „małpa”, a „Kui” to „pierwszy, najlepszy”. Uwagę zwracają niezwykle duże, prasowane, płaskie liście. Napar ma delikatny zielony kolor i subtelny smak świeżych owoców.

  Gdyby istniała lista najlepszych herbat na świecie, ta byłaby w pierwszej dziesiątce. Rośnie tylko w wysokich partiach Fudżi i nadaje się do zbiorów przez bardzo krótki czas. Kiedyś była zbierana przez specjalnie tresowane małpy (stąd nazwa). Ma duże, lekko aksamitne liście. Po zaparzeniu daje jasnozielony napar o lekkim i słodkim smaku z nutką miodu i niepowtarzalnym aromacie.

Pokazuje 1 - 10 z 19 elementów
Paypal Dotpay