Kategorie

Kawa czysta Jest 14 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 10 z 14 elementów

    Panamska kawa najwyższej jakości pochodząca z wysokogórskich upraw w prowincji Chiriqui położonych w pobliżu miejscowości Boquette u podnóży wulkanu Baru. Region ten bywa często nazywany „doliną kwiatów wiecznej wiosny”. Delikatny z lekką nutką kwaskowatości smak naparu ze zbieranych z wielką pieczołowitością ziaren zachwyci nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Średnie palenie powoduje, że nabiera on lekkiej czekoladowej nuty długo utrzymującej się na podniebieniu.

  Ten brazylijski specjał uprawiany jest w górach Minas Gerais. Plantacja jest jedną z najlepszych, a krzewy, z których zbiera się owoce, są składnikiem lokalnego ekosystemu. Kawa ceniona za doskonały, słodki, czekoladowy aromat, po wypiciu zostawia w ustach wspaniały posmak.  

    Tytuł Cup of Excellence to wyraz najwyższego uznania dla jakości i walorów smakowych kawy. Przyznaje go międzynarodowe jury, dokonując trzystopniowej selekcji według niezwykle ostrych kryteriów, łącznie z tak zwaną ślepą degustacją. Nasze Cup of Excellence pochodzi z górskiego regionu Mantiqueira położonego w południowej części stanu Mines w Brazylii. Panujące tu idealne dla uprawy kawy warunki klimatyczne i ścisłe przestrzeganie tradycyjnej technologii przez małe plantacje - w tym zwycięską w 2009 roku farmę Santa Lucia – pozwalają na produkcję ziaren o walorach najwyżej cenionych przez koneserów. Niezwykle bogaty, pełny aromat i doskonały smak z nutą czekolady i owocowej kwasowości zachwyca najbardziej wybrednych smakoszy.  

  BIO

    Ta pochodząca z Ekwadoru kawa została zebrana ręcznie na leżącej na wysokości 1900 m n.p.m. plantacji w regionie Loja po południowej stronie Andów. Idealne nasłonecznienie i panujące tu dogodne warunki klimatyczne, bardzo dokładne ocenianie ziaren i zmniejszający ich wilgotność o 11-12% proces suszenia na słońcu i minimalny 30-dniowy okres leżakowania zadecydowały o najwyższej jakości naparu, jaki można z nich otrzymać. Wspaniały czekoladowy posmak, charakterystyczna kwasowość i pełny zachwycający aromat czynią go obiektem pożądania wszystkich znawców i miłośników kawy.  

  Kawa uprawiana w miejscu, z którego wywodzi się tradycja spożywania tego napoju. Położona u podnóża gór na południu Etiopii plantacja Sidamo znana jest z produkcji kawy o bardzo bogatym, mocnym i korzennym aromacie z zaskakującą swą delikatnością czekoladową nutą

  Kenia odgrywa bardzo ważną rolę na światowym rynku kawy. Ziarna z tego regionu zbierane są tylko z wierzchołków gałęzi. Charakteryzują się mocną strukturą dzięki użytej przy paleniu wyższej niż w przypadku innych kaw temperaturze. Plantacje znajdują się tu na wysokości 2000 metrów, gdzie uprawy rosną powoli, dając za każdym razem wspaniałe plony. Kawa z regionu Kiundi, zbierana ręcznie, ma wspaniały, typowy dla kaw z Kenii czekoladowo-winny aromat i cudowny korzenny charakter.

    Zawarta w ziarnach kawy naturalna kofeina podnosi ciśnienie i działa pobudzająco, dlatego wiele osób rezygnuje lub ogranicza picie kawowego naparu, chociaż tęskni za jego smakiem i niepowtarzalnym aromatem. Produkcja kawy bezkofeinowej eliminuje tę przeszkodę, Naturalna metoda wypłukiwania kofeiny przy użyciu szwajcarskich wód termalnych pozwala zachować oryginalny charakter kawy, która zachwyca wyrazistym smakiem i pełnią aromatu.      

  Na południe od San Jose, stolicy Kostaryki, czwartego na świecie eksportera kawy, leży wspaniały region upraw. Produkuje się tu najbardziej rozpoznawalną i cenioną kawę w Ameryce Środkowej. Należące do najlepszych na świecie kawy z Kostaryki rozpoznaje się wszędzie i ceni za niezwykle harmonijny charakter i zaskakujący kwaskowaty posmak.

  Ziarna Maragotype pochodzą z upraw położonych na gruntach wulkanicznych na wysokości 1500 metrów w górskim regionie Jinotega. Prawdziwi znawcy i miłośnicy kawy wiedzą, że te niezwykle duże ziarna najwyższej jakości należą do ścisłej czołówki. Tylko dojrzałe owoce zbiera się ręcznie aż sześć razy w roku. Jest to bardzo ważne, gdyż nie wszystkie dojrzewają w tym samym czasie i na kawowym krzewie można znaleźć jednocześnie niezapylone kwiaty, zielone owoce i te dojrzałe, czerwone. Doskonałej uprawie kawy Maragogype sprzyjają idealne warunki glebowe i klimatyczne dolin Nikaragui, o czym świadczy wspaniały kształt jej wielkich ziaren. Napar przyrządzony z meksykańskiej Maragogype nie może się nawet równać z naparem z tej wspaniałej wysokogórskiej Maragogype z Nikaragui.  

    Prawdziwy przysmak dla koneserów. Jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Ta posiadająca certyfikat Rainforest Alliance kawa pochodzi z Peru i jest zbierana ręcznie na rodzinnej plantacji Rosenheim położonej na wysokości 1600 m n.p.m. Jej delikatny, ale nie owocowy smak zachwyca subtelną nutą, a aromat nie ma sobie równych.

Pokazuje 1 - 10 z 14 elementów
Paypal Dotpay