Kawa czysta

Aktywne filtry

Panamska kawa najwyższej jakości pochodząca z wysokogórskich upraw w prowincji Chiriqui położonych w pobliżu miejscowości Boquette u podnóży wulkanu Baru. Region ten bywa często nazywany „doliną kwiatów wiecznej wiosny”. Delikatny z lekką nutką kwaskowatości smak naparu ze zbieranych z wielką pieczołowitością ziaren zachwyci nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Średnie palenie powoduje, że nabiera on lekkiej czekoladowej nuty długo utrzymującej się na podniebieniu.
Ten brazylijski specjał uprawiany jest w górach Minas Gerais. Plantacja jest jedną z najlepszych, a krzewy, z których zbiera się owoce, są składnikiem lokalnego ekosystemu. Kawa ceniona za doskonały, słodki, czekoladowy aromat, po wypiciu zostawia w ustach wspaniały posmak.
Tytuł Cup of Excellence to wyraz najwyższego uznania dla jakości i walorów smakowych kawy. Przyznaje go międzynarodowe jury, dokonując trzystopniowej selekcji według niezwykle ostrych kryteriów, łącznie z tak zwaną ślepą degustacją. Nasze Cup of Excellence pochodzi z górskiego regionu Mantiqueira położonego w południowej części stanu Mines w Brazylii. Panujące tu idealne dla uprawy kawy warunki klimatyczne i ścisłe przestrzeganie tradycyjnej technologii przez małe plantacje - w tym zwycięską w 2009 roku farmę Santa Lucia – pozwalają na produkcję ziaren o walorach najwyżej cenionych przez koneserów. Niezwykle bogaty, pełny aromat i doskonały smak z nutą czekolady i owocowej kwasowości zachwyca najbardziej wybrednych smakoszy.
Pochodzenie i plantacja Junnan to region w górach południowo-zachodnich Chin. Na zboczach tego obszaru, gdzie panuje łagodny klimat, uprawiana jest kawa. To największy teren produkcji tego napoju w Chinach. Stanowi ponad 95% całych zbiorów kawy w kraju. Na tym terenie odnaleźć można gospodarstwo produkujące naszą wyjątkową China Fengmi Dragon. Uprawa jest organiczna, a młode rośliny są nawożone między innymi łuskami kawy. Farma przechodzi procedurę przyznania pieczęci sprawiedliwego handlu - fairtrade. Charakter i smak Ta znakomita kawa charakteryzuje się idealnie wyważoną mocą. Jej smak jest nieporównanie aromatyczny i słodki. Przywodzi na myśl miód i orzechy laskowe. Pozwól się zachwycić tą wyjątkową kawą!
Kawa uprawiana w miejscu, z którego wywodzi się tradycja spożywania tego napoju. Położona u podnóża gór na południu Etiopii plantacja Sidamo znana jest z produkcji kawy o bardzo bogatym, mocnym i korzennym aromacie z zaskakującą swą delikatnością czekoladową nutą
Pochodzenie i plantacja Kawa uprawiana ekologicznie pochodzi od społeczności rolników z Jaltenango w stanie Chiapas, w południowym Meksyku. Rolnicy połączyli swoje siły w 2011 roku, aby wspólnie przeciwdziałać złym wpływom rdzy kawowej, grzybów i szkodników, które nawiedzały ich plantacje. Wspólnie zainwestowali w odnowę swoich gospodarstw i wzajemnie skorzystali ze swojej wiedzy. Kawa jest uprawiana na wysokości 1200 - 1500 metrów n.p.m. , jest ręcznie zbierana, myta i suszona. Nazwa trunku pochodzi od pobliskiej popularnej wioski rybackiej Celestún, która jest domem dla flamingów i innych ptaków wodnych. Charakter i smak Zrównoważone ziarno o pełnym smaku i łagodnej kwasowości. Słodki, kwiatowy aromat i nuty czekoladowe sprawiają, że każdy łyk sprawia przyjemność. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE Meksyk zajmuje trzecie miejsce pod względem krajów produkujących kawę na świecie. Jest jednym z prekursorów uprawy ekologicznej i jest jednym z pierwszych krajów, które zwalczały inwazję chrząszczy przy pomocy pszczół. 70% kaw: głównie Arabica Bourbon i Typica, uprawia się na wysokości około 400–900 m n.p.m.
Pochodzenie i plantacja Republika Dominikańska była jedną z pierwszych kolonii, które otrzymały ziarna kawy z Martyniki u schyłku XVIII wieku. W ostatnich dziesięcioleciach Republika cierpiała z powodu rewolucji i biedy. Kraj powoli wychodzi z kryzysu, a gospodarka dopiero niedawno zaczęła się ożywiać. Oprócz turystyki, bardzo ważnym elementem gospodarki kraju jest eksport kawy. Nasza odmiana pochodzi z północno-zachodniej części wyspy; najlepszego regionu uprawnego kraju, tzw. „Baharona”. Niewiele osób wie o jej wysokiej jakości. Ziarna dojrzewają w idealnych warunkach w małych gospodarstwach. Następnie surowa kawa jest myta i suszona na słońcu. Charakter i smak W Japonii ludzie uwielbiają mieszać tę kawę ze słynną „Jamaica Blue Mountain”. Ten aromatyczny napój już dawno stał się wizytówką Stanów Zjednoczonych, ponieważ obiecuje idealne połączenie kwasowości, treści i aromatu. Dzięki starannej obróbce kawa uzyskuje niezwykle intensywną słodycz. Ta znakomitość wśród kaw to egzotyczna specjalność w naszym asortymencie, która przyjemnie przygotuje Cię na następne karaibskie wakacje.
Kenia odgrywa bardzo ważną rolę na światowym rynku kawy. Ziarna z tego regionu zbierane są tylko z wierzchołków gałęzi. Charakteryzują się mocną strukturą dzięki użytej przy paleniu wyższej niż w przypadku innych kaw temperaturze. Plantacje znajdują się tu na wysokości 2000 metrów, gdzie uprawy rosną powoli, dając za każdym razem wspaniałe plony. Kawa z regionu Kiundi, zbierana ręcznie, ma wspaniały, typowy dla kaw z Kenii czekoladowo-winny aromat i cudowny korzenny charakter.
Zawarta w ziarnach kawy naturalna kofeina podnosi ciśnienie i działa pobudzająco, dlatego wiele osób rezygnuje lub ogranicza picie kawowego naparu, chociaż tęskni za jego smakiem i niepowtarzalnym aromatem. Produkcja kawy bezkofeinowej eliminuje tę przeszkodę, Naturalna metoda wypłukiwania kofeiny przy użyciu szwajcarskich wód termalnych pozwala zachować oryginalny charakter kawy, która zachwyca wyrazistym smakiem i pełnią aromatu.
Na południe od San Jose, stolicy Kostaryki, czwartego na świecie eksportera kawy, leży wspaniały region upraw. Produkuje się tu najbardziej rozpoznawalną i cenioną kawę w Ameryce Środkowej. Należące do najlepszych na świecie kawy z Kostaryki rozpoznaje się wszędzie i ceni za niezwykle harmonijny charakter i zaskakujący kwaskowaty posmak.
Ziarna Maragotype pochodzą z upraw położonych na gruntach wulkanicznych na wysokości 1500 metrów w górskim regionie Jinotega. Prawdziwi znawcy i miłośnicy kawy wiedzą, że te niezwykle duże ziarna najwyższej jakości należą do ścisłej czołówki. Tylko dojrzałe owoce zbiera się ręcznie aż sześć razy w roku. Jest to bardzo ważne, gdyż nie wszystkie dojrzewają w tym samym czasie i na kawowym krzewie można znaleźć jednocześnie niezapylone kwiaty, zielone owoce i te dojrzałe, czerwone. Doskonałej uprawie kawy Maragogype sprzyjają idealne warunki glebowe i klimatyczne dolin Nikaragui, o czym świadczy wspaniały kształt jej wielkich ziaren. Napar przyrządzony z meksykańskiej Maragogype nie może się nawet równać z naparem z tej wspaniałej wysokogórskiej Maragogype z Nikaragui.
Prawdziwy przysmak dla koneserów. Jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Ta posiadająca certyfikat Rainforest Alliance kawa pochodzi z Peru i jest zbierana ręcznie na rodzinnej plantacji Rosenheim położonej na wysokości 1600 m n.p.m. Jej delikatny, ale nie owocowy smak zachwyca subtelną nutą, a aromat nie ma sobie równych.
Republika Dominikany od lat nękana kryzysami i ubóstwem notuje pewne oznaki ożywienia gospodarczego, głównie dzięki turystyce i eksportowi kawy, której ziarna dotarły tu w początkach XVIII wieku z Martyniki. Nasza kawa pochodzi z plantacji Barahoma położonej w południowo-zachodniej części wyspy, gdzie panują najdogodniejsze do uprawy warunki klimatyczne. Rygorystyczne przestrzeganie sposobu produkcji, dokładne mycie zielonych ziaren i suszenie ich na słońcu, sprawia, że efekt końcowy jest najwyższej jakości. Aromat i smak z delikatną nutą słodyczy, zbliżony do ziaren Jamaica Blue Mountain, zachwyca nawet wymagających Japonczyków, którzy sięgają po tę kawę najczęściej. Polecamy gorąco!
Pochodzenie i plantacja Na wschodnich zboczach potężnych wulkanów Ameryki Środkowej oraz w obszarze wpływów atlantyckich wiatrów, na wysokości 1200 m.n.p.m. dojrzewają kawowe wiśnie przez okres ponad 10 miesięcy w optymalnym, doskonałym, chłodnym i wilgotnym mikroklimacie. Charakter i smak Wysokość, klimat i doskonała gleba sprawiają, że kawa zachwyca wyjątkowo pięknym, pełnym wyglądem z delikatną dobrą kwasowością, lekką nutą owoców, czekolady i karmelu. Doskonałe warunki sprawiają, że Gwatemala Lampocoy należy do najlepszych kaw w Gwatemali.
W roku 1999 czternastu rolników z Kolumbii połączyło swe siły i założyło firmę produkującą kawę organiczną w przyjaznych dla środowiska warunkach. Nosi ona nazwę Kachlu, która oznacza nadzieję. Na otoczonych lasami deszczowymi plantacjach przez cały rok panuje ciepły i wilgotny klimat, co wpływa bardzo korzystnie na jakość zbiorów. Produkowana tu kawa ma zaskakująco mocny, niemal ziemisty smak o korzennym charakterze dopełniony nutą karmelu, czekolady i słodkich owoców.